Autor:

Jez Jurek

Utworzono:

04.04.2015

Kolejne przekonywujące zwycięstwo odnieśli seniorzy Sadownika Waganiec. Podopieczni Jacka Zawidzkiego pokonali na boisku w Zbrachlinie Lider Włocławek aż 4:1 (1:0). Bramki dla Sadownika strzelali: Konrad Kaźmierczak 40’, 78’, Konrad Katolik 58 i Rafał Langowski 69’. Ciekawostką jest fakt, że trener Sadownika – Jacek Zawidzki jest byłym prezesem i szkoleniowcem UKS Lider, a w zespole z Wagańca grają obecnie byli zawodnicy tego klubu: Łukasz Lewandowski, Rafał Langowski, Damian Hajer i Konrad Katolik.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków Sadownika. Szansę na pokonanie bramkarza Lidera miał dwukrotnie po rzucie rożnym Konrad Katolik, ale piłka szybowała nad poprzeczką. Najbliżej strzelenia bramki był Krzysztof Dróbkowski, ale piłka po jego strzale z lewej nogi trafiła w słupek. Lider nastawiony był głównie na kontry. W 40. minucie pierwszą bramkę w tym meczu strzelił Konrad Kaźmierczak, który pokonał bramkarza Lidera w sytuacji „sam na sam”. Chwilę wcześniej dwie żółte kartki obejrzał kapitan włocławian Tomasz Szablewski i Lider grał w osłabieniu.
W drugiej połowie ponownie swoją sytuację kapitan Sadownika Dróbkowski, ale jego strzał powędrował minimalnie obok prawego słupka. W 58. minucie wynik podwyższył Konrad Katolik, dla którego to był pierwszy występ na boiskach ligowych od ponad pół roku. Trzecią bramkę dla Sadownika strzelił Rafał Langowski, który przelobował bramkarza gości. Ostatnią bramkę dla wicelidera piątej ligi zdobył pięknym strzałem Konrad Kaźmierczak. W 79. Minucie honorową bramkę dla Lidera strzelił Patryk Pietrzak, który popisał się bardzo ładnym uderzeniem z rzutu wolnego.
Przez całe spotkanie grę kontrolował zespół Jacka Zawidzkiego. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale często brakowało skutecznego wykończenia. Za tydzień piłkarze Sadownika Waganiec zagrają na wyjeździe z Dębem Barcin.

Sadownik: Tomasz Junatowski – Kamil Junatowski, Marian Komorowski, Krzysztof Kijewski – Konrad Katolik (65. Kacper Lamparski), Krzysztof Dróbkowski (75. Mateusz Brzeczkowski), Rafał Langowski (84. Marcin Skonieczny), Arkadiusz Olkowski – Vladyslav Voitenko, Konrad Kaźmierczak (87. Daniel Pawlos).
Trener: Jacek Zawidzki