Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

30.08.2017

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 4. kolejki IV ligi pokonali na własnym boisku Unię Janikowo 5:1 (3:1). Po dwie bramki w tym meczu zdobyli Maciej Lewandowski i Kamil Kuropatwiński, a jedno trafienie dołożył Oleg Tabaka.

Kujawianka Izbica Kujawska - Unia Janikowo 5:1 (3:1).
Bramki:
Tabaka (18), Lewandowski 2 (40, 45, karny), Kuropatwiński 2 (62, 82).

Kujawianka: Karolak - Jędrzejewski (80. S. Popieliński), Czapik, Kwiatkowski, M. Biernacki (62. P. Osiński) - Kuropatwiński, Brzeziński, Galanciak, Tabaka, Kowalski (87. Wesołowski) - Lewandowski (85. P. Popieliński).

Unia:Tomaszewski-Zniszczoł (46. Wróblewski),Losik ż,Żurawski (46. Wiśniewski),Sirko -Kędziora,Kumor, Plewa,Kanik (69. Damian Lewandowski) - Jelonek,Deresiewicz (55. Dariusz Lewandowski).

Piłkarze Kujawianki Izbica w sobotnim spotkaniu wystąpili osłabieni brakiem Mariusza Cichowlasa i Filipa Skupińskiego.

Już w 8 minucie piłkarze z Janikowa wyszli na prowadzenie. Po błędzie Kamila Kwiatkowskiego piłkę przechwycił Mikołaj Plewa i pięknym strzałem z 25 metrów otworzył wynik spotkania. Kilka chwil później podopieczni Adama Topolskiego mogli podwyższyć wynik, ale po dośrodkowaniu Dominika Jelonka uderzenie głową Dawida Deresiewicza wybronił Krystian Karolak. W 18 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kamil Kuropatwiński prostopadłym podaniem uruchomił Olga Tabakę, ale akcję przerwał Natan Zniszczoł i zrobił to tak niefortunnie, że piłka trafiła do Tabaki, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. W kolejnych minutach spotkania stroną przeważającą byli piłkarze Kujawianki, czego dowodem był przegrany pojedynek sam na sam Macieja Lewandowskiego z bramkarzem gości. Przewaga gospodarzy przyniosła efekt w 40 minucie. Kamil Kuropatwiński z prawej strony boiska idealnie zagrał do Macieja Lewandowskiego, który strzałem z dziesięciu metrów podwyższył wynik. Tuż przed zejściem do szatni po faulu na Kamilu Kuropatwińskim sędzia główny zawodów bez wahania wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Maciej Lewandowski, który tym samym ustalił wynik pierwszej połowy.

Kilka minut po wznowieniu gry doskonałej sytuacji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Kamil Kuropatwiński, który przegrał pojedynek sam na sam z Robertem Tomaszewskim. W 63 minucie pomocnik Kujawianki zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację i wykorzystując dokładne prostopadłe podanie strzałem z pierwszej piłki podwyższył wynik na 4:1. Goście w tym fragmencie gry bardzo rzadko gościli pod bramką Krystiana Karolaka. Osiem minut przed końcem spotkania po składnej akcji gospodarzy Kamil Kuropatwiński płaskim strzałem ustalił wynik spotkania na 5:1.