Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

21.08.2018

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska. W spotkaniu 3. kolejki IV ligi podopieczni Wiesława Borończyka pokonali na wyjeździe Włocłavię Włocławek 2:0 (1:0).

Włocłavia Włocławek - Kujawianka Izbica Kujawska 0:2 (0:1).
Bramki:
Tabaka 2 (28, karny, 69).

Włocłavia: Kasiński ż - Szczęsny (77. Krosnowski), Lewandowski ż, Szablewski, Różański ż (46. Kijewski) - Klimek, Feter, Charzewski, Kłosowski (12. Falkowski), Behlke - Frąckowiak (46. Gląba ż).

Kujawianka: M. Mielczarek - Wiliński (60. Jędrzejewski), Janik, Cichowlas, B. Mielczarek - Siek (88. Kowalski), Kołodziejski ż (74. Niewiadomski), Kuliński, Tabaka ż, Galanciak - Korpalski (57. Wesołowski).

W początkowych minutach sobotniego spotkania przewagę posiadali goście z Izbicy Kujawskiej. Już w 2 minucie strzał Damiana Sieka został zablokowany przez obrońców gospodarzy. Sześć minut później Oleg Tabaka wrzucił futbolówkę do Filipa Korpalskiego, a ten źle opanował piłkę. W 11 minucie umiejętności Macieja Kasińskiego celnym strzałem z 25 metrów próbował sprawdzić Jan Kołodziejski. Dwie minuty później ten sam zawodnik idealnie zagrał do Bartłomieja Mielczarka, którego strzał wybronił bramkarz Włocłavii. W 18 minucie dali o sobie znać gospodarze, ale uderzenie Piotra Charzewskiego powędrowało nad bramką Mateusza Mielczarka. Kilka chwil później Jakub Kuliński dokładnym podaniem uruchomił Filipa Korpalskiego, ale jego uderzenie było zbyt słabe, żeby pokonać Macieja Kasińskiego. W 21 minucie Piotr Charzewski wrzucił futbolówkę za plecy obrońców do Pawła Behlke, który przegrał pojedynek z bramkarzem Kujawianki. Sześć minut później groźny kontratak przeprowadzili goście z Izbicy Kujawskiej. Jakub Kuliński zagrał piłkę do Łukasza Galanciaka, który pobiegł z piłką kilkanaście metrów, po czym został przewrócony przez Łukasza Lewandowskiego i sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Rzut karny pewnie na gola zamienił Oleg Tabaka i piłkarze Kujawianki prowadzili 1:0. W 33 minucie składną akcję przeprowadzili włocławianie. Tomasz Szablewski zagrał do Piotra Szczęsnego, który zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale w ostatniej chwili futbolówkę na rzut rożny wybili obrońcy Kujawianki. Trzy minuty później niecelnie na bramkę strzeżoną przez Mateusza Mielczarka uderzał Kamil Frąckowiak. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Piotr Charzewski zagrał do Pawła Behlke, który uderzył obok słupka bramki Kujawianki.

Siedem minut po wznowieniu gry ładną wymianę piłki między Olgiem Tabaką a Łukaszem Galanciakiem minimalnie niecelnym strzałem zakończył ten ostatni. W 54 minucie po błędzie Mateusza Janika blisko przejęcia piłki był Paweł Behlke, ale Mateusz Mielczarek wyszedł z bramki i w porę zażegnał niebezpieczeństwo. W 67 minucie wprowadzony w drugiej połowie Piotr Gląba urwał się obrońcom Kujawianki, ale uderzył daleko obok bramki. Minutę później ten sam zawodnik po zagraniu Piotra Charzewskiego zmarnował stu procentową sytuację, gdzie z kilku metrów nie potrafił pokonać Mateusza Mielczarka. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było kilka chwil później, gdzie po długim podaniu Damiana Sieka błąd popełnili obrońcy gospodarzy i Oleg Tabaka z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki.W końcówce spotkania nie mający już nic do stracenia gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. W 85 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Piotra Charzewskiego, Marcel Krosnowski głową uderzył obok bramki. Minutę później Paweł Behlke po składnej akcji uderzył celnie na bramkę przyjezdnych. W 89 minucie Patryk Klimek idealnie dośrodkował w pole karne, a tam Piotr Gląba z kilku metrów głową uderzył obok bramki Mateusza Mielczarka. Kilka chwil później ten sam zawodnik po dośrodkowaniu z prawej strony boiska z kilku metrów ponownie chybił. W doliczonym czasie gry kontratak przeprowadzili goście. Przemysław Kowalski zagrał do Łukasza Galanciaka, który uderzył obok bramki gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i tym samym piłkarze Kujawianki odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.