10 spotkań bez porażki Kujawiak 2:0 Szubinianka !

12 kolejka V Liga Okręgowa grupa II
MGKS Kujawiak Lumac Kowal 2:0 Szubinianka Szubin

Sobotnie starcie vice lidera z dziesiątą drużyną w ligowej tabeli zakończone zasłużonym zwycięstwem gospodarzy, którzy przez cały mecz kontrolowali przebieg meczu i byli stroną przeważającą w tym spotkaniu.

Gospodarze dzisiejszego meczu wyszli na mecz podbudowani serią 9 spotkań bez porażki i pewnie dążyli do zwycięstwa od pierwszych minut sobotniego starcia. Pierwsza groźna sytuacja niespodziewanie pod bramką Bartka Szablewskiego w 4 minucie strzał broni Kapitan Kujawiaka. W odpowiedzi Kujawiak mocno ale niecelnie uderzał Śmigiel. Po 15 minutach gry przewaga na boisku podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego była na tyle duża, że Szubinianka czekała na swojej połowie na ataki Kujawiaka broniąc całą drużyna i czekając na pojedyncze kontry. W 21 minucie dobry drybling Bartosza Śmigla i dośrodkowanie na 11 metr przed bramkę gości jednak nie było żadnego z naszych by zakończył akcję chociażby celnym uderzeniem. W 30 minucie aktywny Śmigiel zdecydował się na mocny strzał z 25 metrów piłka odbija się od nogi obrońcy i wpada do bramki 1:0 dla Kujawiaka. Strzelony gol przez naszą drużynę dał nieco spokoju na końcówkę pierwszej połowy. Swoje szanse mieli jeszcze Szymon Gawłowski oraz Vitalij Shvets ale ich próby zdobycia goli nie przyniosły pożądanego efektu do przerwy 1:0.

46 minuta meczu na murawie pojawia się Robert Mazierski w miejsce kontuzjowanego Skoniecznego. Po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu gospodarze cały czas starali się strzelić bramkę dającą więcej spokoju w końcowych minutach spotkania. W 51 minucie po raz kolejny Śmigiel ogrywa obrońców Szubinianki na skrzydle i dobrze dośrodkowuję, ale strzał Shevtsa z łatwością łapie bramkarz. Akcję Kujawiaka spokojnie rozgrywane od tyłu próbując w ten sposób wyciągnąć głęboko cofniętą drużynę z Szubina dalej od swojego pola karnego. W 60 minucie meczu Dawid Kwiatkowski opuszcza murawę a w jego miejsce pojawia się Damian Zasada. Goście próbują atakować lecz nasza nasi pomocnicy przerywają akcję przyjezdnych już na 30 metrze przed bramką Szabli zagęszcząjąc środkowa część boiska. W 71 minucie meczu znów do głosu dochodzi Kujawiak rzut rożny dla naszego zespołu dośrodkowanie Shvetsa i dobry strzał Szymona Gawłowskiego który z trudem broni bramkarz Szubinianki. Na boisku co raz więcej miejsca i gospodarze dochodzą do kolejnych akcji bramkowych, strzał Witka Jakubowskiego minimalnie mija bramkę gości. W 82 minucie meczu Kujawiak przeprowadza ładną zespołową akcję którą kończy Witek Jakubowski strzelając gola z 5 metrów mając przed sobą tylko obrońce stojącego na lini bramkowej. Druga bramka zdecydowanie podłamała gości, którzy zwątpili w wywiezienie choćby punktu ze stadionu im, Kazimierza Górskiego w Kowalu i tempo gry w ostatnich 10 minutach było dość leniwe. Do regulaminowego czasu gry sędzia dolicza 3 minuty, ale przez ten okres czasu nie pada więcej goli na stadionie przy ul. Dobiegniewskiej.

Kujawiak dzięki kolejnej wygranej zostaje niepokonany od 10 ligowych meczów i zajmuję 2 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 26 punktów.