Kujawiak remisuje ze Startem

MGKS Kujawiak Lumac Kowal 1:1 Start Radziejów

29 min Konrad Lewandowski 0:1

91 min Mateusz Jakubowski 1:1

W niedzielnym meczu pomiędzy Kujawiakiem Kowal a Startem Radziejów padł sprawiedliwy remis, który nie krzywdził żadnej ze stron. To był typowy mecz walki z dużą ilością fauli oraz żółtych kartek dla obydwu zespołów. W pierwszej części gry to goście byli stroną dominującą i częściej dochodzili do strzałów na bramkę Bartka Szablewskiego, który pewnymi interwencjami potwierdzał swoją wysoką równą formę od początku sezonu. Start naciskał momentami spychając nasz zespół do głębokiej defensyw. W 14 minucie po indywidualnym błędzie Kamila Malinowskiego poprzeczka ratuje podopiecznych Dawida Kwiatkowskiego od utraty gola. Kujawiak powoli zaczyna dochodzić do głosu w tym spotkaniu  w 23 minucie pierwszy celny strzał oddał Vitalij Shvets. 29 minuta meczu przegrywamy 0:1 Konrad Lewandowski mając na plecach naszego obrońce oddaje mocny strzał pod poprzeczkę nie dając Szabli szans na skuteczną interwencję i otwiera wynik spotkania. Po strzeleniu bramki dającej prowadzenie, Start nieco cofnął się na swoją połówkę czekając na reakcje naszej drużyny po straconym golu. Gospodarze z każdą minutą wyglądali lepiej, lecz brakowało w naszych akcjach dokładności i spokoju w rozgrywaniu piłki. Do końca pierwszej części gry Kujawiak starał się atakować, lecz nie przynosiło to efektu w postaci sytuacji podbramkowych. Do przerwy 0:1

W przerwie trener decyduję się na wprowadzenie na boisko Roberta Mazierskiego za Michała Skonieczego. Kujawiak zyskuje przewagę a gracze z Radziejowa ewidentnie przeciągali każde wznowienie gry próbując wybić z uderzenia naszych graczy, za co 3 zawodników gości zostało ukaranych żółtymi kartkami. Aktywny z przodu Śmigiel starał się zaskoczyć bramkarza gości , jednak jego strzał przechodzi obok słupka. W 61 minucie meczu Kujawiak nadal naciska na piłkarzy Startu, którzy momentami desperacko bronią się całym zespołem w swojej "16". W 72 minucie dobrą zmianę daje Hubert Wrześniak, który jeszcze ożywił naszą gre w ofensywie. 3 minuty po wejściu Hubert mógł dać nam wyrównanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego ładnie złożył się nasz zawodnik lecz piłka ląduję w rękach bramkarza. Start odpowiada na nasze ataki kontrami, które nie sprawiają naszej defensywie zbyt dużego problemu. W 90 minucie meczu sędzia dolicza 5 za ciągłą gre na czas piłkarzy gości, a na boisku akcję lewą stroną przeprowadza Bartek Śmigiel który zostaje powalony przez obrońce Startu a sędzia dyktuję rzut wolny z 23 metrów od bramki, dośrodkowanie Vitalija wybijają obrońcy lecz na 17 metrze dobrze ustawiony Mateusz Jakubowski ładnym technicznym strzałem kieruję piłkę tuż przy słupku i ta wpada do siatki. 91 minuta i na stadionie w Kowalu mamy remis, natchnieni bramką w końcówce Kujawiacy rzucili się na nieco oszołomionych gości jednak na strzelenie bramki dającej 3 pkt brakło czasu.

Patrząc obiektywnie na mecz remis jak najbardziej zasłużony i nie krzywdzi żadnej ze stron. Dużo walki, ale też nie potrzebnych fauli które kończyły się kontuzjami zawodników obydwu drużyn oraz kartkami.

Już w najbliższą sobotę Kujawiak rozegra derby z Baruchowem o godzinie 14 w Baruchowie wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na derbowe starcie !