Lubanie przegyrwa w Kowalu. Kujawiak 3:1 LTP !

Kujawiak pewnie pokonuje zespół z Lubania bramki dla naszego zespołu strzelali w 38 minucie Vitalij Shvetes, 62 min Bartosz Śmigiel oraz w 78 Witek Jakubowski !

Mecz V Ligi II Grupy Kujawsko-Pomorskiej zaczął się o godzinie 16 na Stadionie Miejskim w Kowalu pomiędzy sąsiadami w ligowej tabeli Kujawiakiem a LTP, jako pierwsi do głosu dochodzą goście tego spotkania, którzy przejmują inicjatywęw środkowej części boiska i tworzą groźne akcje pod nasza bramką. Kujawiak przegrywa walkę w środku pola przez co nie może wyprowadzać swoich akcji wszystko wygląda nieco chaotycznie a podania w okolice środka boiska są natychmiast przechwytywane przez pomocników z Lubania. W 30 minucie spotkanie pierwszy strzał na bramkę przyjezdnych oddali gospodarze, rzut wolny rozegrany krótko do Dawida Kwiatkowskiego ten uderza, jednak piłka w znacznej odległości mija bramkę LTP. W kolejnych minutach obraz gry się nie zmienia to goście dyktują warunki gry a Kujawiak czeka na swoje okazję z kontry. W 38 minucie jedną z nielicznych akcji dobrze rozgrywa Kwiatkowski, który odgrywa do Shvetsa, a Ukraiński napastnik ładnym strzałem pokonuję bramkarza gości i niespodziewanie to gracze z Kowala wychodzą na prowadzenie w tym spotkaniu. Po straconej bramce gospodarze nabrali nieco pewności i odważniej ruszyli do ataku jednak nasze akcję nie znalazły drogi do bramki. Do przerwy 1:0 jednak to zespół LTP był zdecydowanie lepiej prezentującym się zespołem rządzącym w środku pola.

Druga połowa meczu wyglądała nieco lepiej, w środkowej części boiska do głosu nareszcie zaczął dochodzić Kujawiak, dobre zawody rozgrywał Karol Urbański, który dużo biegał i starał się kierować grą naszej drużyny. W kolejnych minutach to gracze Kwiatkowskiego przycisnęli LTP i zaczęli stwarzać podbramkowe okazję, goście wyraźnie odpali z sił po pierwszej części gry. W 62 minucie meczu ładną akcją popisują sie gospodarze, niezłą piłkę od Shvetsa wykorzystuje Bartosz Śmigiel potwierdzając wysoką formę prezentowaną od początku rozgrywek!. Kolejne minuty to nie wykorzystane sytuację naszego zespołu, 68 minuta meczu dośrodkowanie Witka Jakubowskiego z prawej strony boiska do piłki dopada Shvetes jednak jego strzał odbija bramkarz gości ,ta akcja się nie kończy piłka ląduję pod nogami Kwiatkowskiego, który z 10 metrów nie potrafi skierować piłki do bramki mając przed sobą tylko bramkarza. Kujawiak nadal w natarciu goście ograniczają się do pojedynczych ataków na bramkę Szablewskiego, który w drugiej połowie nie ma za dużo pracy. 72 minuta wreszcie gol dający spokój kibicom na stadionie w Kowalu zupełnie odkryty zespół z Lubania po jednej z kontr punktuje Kujawiak dobrze rozegrana piłka przez Śmigla do Kwiatkowskiego ten zagrywa do Witka Jakubowskiego ,który kończy akcję celnym strzałem dający prowadzenie 3:0. Po strzeleniu trzeciego gola Kujawiak nieco zwolnił tempo gry, spokojnie rozgrywając piłkę od tyłu, kolejne akcje naszego zespołu kończyły się fiaskiem. W 92 minucie meczu rzut karny dla zespołu LTP Lubanie dyktuję sędzia dzisiejszego spotkania, okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki nie marnuje doświadczony gracz przyjezdnych mamy 3:1. Do końca meczu LTP uwierzyło, że mecz można jeszcze zremisować i ruszyło całą drużyną na bramkę Kujawiaka jednak nie przyniosło to efektu w postaci bramkowych. Po zakończonym meczu Kujawiak awansuję na 3 miejsce w ligowej tabeli!

MGKS Kujawiak Lumac Kowal 3:1 LTP Lubanie.