Sześć goli i tylko remis na stadionie w Kowalu !

W niedzielne po południe Kujawiak podejmował Unie Janikowo spotkanie zaczęło się obiecująco dla gospodarzy bowiem już w 8 minucie wynik otwiera Adam Niklewicz, radość kibiców z Kowala nie trwała długo błyskawiczna odpowiedz piłkarzy z Janikowa, którzy w 11 minucie doprowadzają do remisu za sprawą trafienia Marcina Zalewskiego. Po 15 minutach gry wynik brzmiał już 2:1 bramkę dla Kujawiaka strzela Vitalij Shvets a kibice znów mogli cieszyć się z prowadzenia swojej drużyny. Po szybkim początku tempo meczu wyraźnie spadło, oba zespoły próbowały uspokoić grę w środku boiska, Kujawiak mądrze bronił się przed atakami przyjezdnych groźnie kontrując. Do końca pierwszej części gry to Unia była bliższa strzelenia bramki wyrównującej, ale brakowało wykończenia z kluczowych momentach akcji.

Druga część meczu zaczęła się od naporu gości na bramkę Bartka Szablewskiego czego efektem jest szybkie wyrównanie w 53 minucie meczu autorem bramki był Bartłomiej Lewandowski. Kujawiak długo nie czekał z odpowiedzią na bramkę Uni i już w 61 minucie Bartek Śmigiel zamyka akcje Witka Jakubowskiego i mamy 3:2 dla gospodarzy ! Po strzeleniu bramki dającej prowadzenie Kujawiak nieco opadł z sił, a piłkarze Uni raz za razem atakowali naszą bramkę. Podopieczni Dawida Kwiatkowskiego mieli okazję do podwyższenia wyniku dwukrotnie faulowany Bartek Śmigiel w obrębie pola karnego sędzia dyktował rzuty wolne jednak Vitalij Shvets nieznacznie pudłował w dobrych sytuacjach po stałych fragmentach gry. W 80 minucie meczu po faulu Witka Jakubowskiego na napastniku przyjezdnych sędzia dyktuje rzut karny a na bramkę zamienia go Damian Brończyk. Po strzeleniu bramki wyrównującej goście wyraźnie nabrali apetytu na wywiezienie 3 punktów z Kowala, jednak nasza drużyna pokazała charakter i mądrze broniła dostępu do swojej bramki. W 90 minucie spotkania punkt dla naszego zespołu ratuje Bartek Szablewski który popisuję się fantastyczną interwencją po strzale pomocnika Uni, piłka odbiłą się rykoszetem od naszego obrońcy jednak doświadczony golkiper zdołał przenieść piłkę końcówkami palców nad bramką Kujawiaka. Sędzia dolicza 3 minuty ale w tym czasie nie pada już więcej bramek

Kujawiak 3:3 Unia !