Pod koniec lat dziewięćdziesiątych gruntownej modernizacji poddano także sportowy poprzez: urządzenie nowej płyty boiska piłkarskiego, wybudowanie asfaltowych boisk do piłki ręcznej, koszykówki i tenisa ziemnego, zadaszenie trybuny dla około tysiąca widzów, utwardzenie placów i parkingów kostką brukową oraz ogrodzenie całego obiektu. W kilka lat później kompleksowo zmodernizowano wnętrzeprzystadionowego budynku, w którym mieszczą się szatnie, sanitariaty i magazyny klubu Lumac-Kujawiak Kowal oraz świetlica Oddziału Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.
W miejsce stropodachu, całość obiektu pokryto dachem wielospadowym z blachodachówki. Od 2005 r. stadion miejski w Kowalu nosi imię Kazimierza Górskiego, który osobiście uczestniczył w uroczystościach nadania imienia.
W ostatnich kilku latach stadion poddawany był ponownej modernizacji i rozbudowie, w wyniku czego przebudowano od podstaw jego trybunę, wyposażając ją ponadto w plastikowe siedzenia. Wykonano też rezerwową płytę piłkarską, a główną oświetlono lampami halogenowymi. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionui obiektów oświatowych w 2009 r. zbudowano zespół boisk „Orlik 2012”, który został następnie powiększony o bieżnię i skocznie do uprawiania lekkoatletyki, boisko do siatkówki plażowej oraz urządzenia do gimnastyki . W rezultacie tych wszystkich prac powstał kompleks sportowo-rekreacyjny, który stanowi bazę sportu amatorskiego i szkolnego oraz miejsce tradycyjnych już imprez plenerowych: Jarmarku Kazimierzowskiego oraz Pikniku Strażackiego. Wielokrotnie odbywały się tu imprezy sportowe i kulturalne rangi powiatowej i wojewódzkiej.