Rozmowa z Prezesem Klubu Grzegorzem Szefler.

R.O : Witam Prezesie, chciałbym pogratulować dobrych wyników osiągniętych przez zespół stworzony przez klub przed sezonem. Czwarta lokata to wysokie miejsce a strata trzech oczek do vice lidera to naprawdę nie zły rezultat, czy po tak dobrej rundzie Kujawiak wyrasta na jednego z kandydatów do awansu do IV ligi, jakie są plany w klubie, czy jest Pan zadowolony z dotychczasowego rezultatu osiągniętego przez zespół ?

G.S : Dobry wieczór, prace zawodników, oraz sztabu szkoleniowego w całej rundzie jesiennej oceniam na ocenę bardzo dobrą ,zajmujemy czwartą lokatę, tracąc tylko trzy oczka do Vice lidera , którym byliśmy przez kilka kolejek. Szczerze mówiąc nie pamiętam takiego wyniku po pierwszej rundzie w poprzednich sezonach gdzie raczej Kujawiak walczył o utrzymanie od pierwszej do ostatniej ligowej kolejki. Jeżeli chodzi o IV ligę na wiosnę będziemy grać swoje do końca a czas pokaże co się wydarzy. Założeniem jest zajęcie miejsca w pierwszej piątce ,a jeżeli byśmy awansowali to byłby duży sukces. Jeżeli chodzi o wyróżnienia to nie będę wymieniał nazwiskami każdy kibic wie od dawna ,że piłka nożna to gra zespołowa, grając w pojedynkę nic nie zdziałamy staramy się grać jak zespół a nie jak indywidualności które w pojedynkę nie osiągną sukcesu. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwałę, dziękuje całemu sztabowi szkoleniowemu, zawodnikom oraz wszystkim kibicom którzy wspierali drużynę.

R.O : Jeżeli mówimy o awansie, nasz zespół w ostatnich kolejkach nieco się posypał, w sprawach zawodowych wyjechali z kraju Karol Urbański oraz Robert Mazierski, ławka rezerwowych nieco się skurczyła i brakuję zawodników którzy mogliby powalczyć o podstawowy skład, czy klub planuję wzmocnienia przed rundą rewanżową ?

G.S : Na pewno zarząd klubu widzi to co się dzieję w klubie i staramy się odpowiednio reagować na sytuację kadrową, mimo wyjazdu dwóch podstawowych zawodników w trakcie rozgrywek udało nam się dowieźć ten wózek z całkiem niezłym dorobkiem. Jeżeli chodzi o wzmocnienia, cały czas kładziemy nacisk na granie swoimi ludźmi, na celowniku klubu są dwaj wychowankowie Kujawiaka, którzy obecnie prezentują barwy innych klubów, pewne kroki są poczynione lecz oficjalne informację będę podawał już w styczniu. Nie ukrywam, że chcemy by w naszym klubie grali chłopacy z Kowala, bo wtedy dla kibiców oraz młodych zawodników radość jest podwójna bowiem młodzi chłopcy, którzy trenują w naszym klubie mają motywację i chęci do codziennego treningu by na stałe zagościć w kadrze seniorskiej.

R.O : Na zakończenie jeszcze jedno pytanie czy chciałby Pan przekazać coś dla kibiców Kujawiaka którzy może nie wspierali naszych graczy głośnym dopingiem,ale zawsze byli obecni na stadionie ?

G.S Wszystkim obecnym kibicom dziękuję za obecność i stworzoną atmosferę, chciałbym powiedzieć,że należy pamiętać iż nie wszystkie spotkania można wygrać i szczególnie mocno dziękuję tym którzy są z Kujawiakiem na dobre i na złe. Moje podziękowania kieruję również do Pana Burmistrza Miasta Kowala Eugeniusza Gołembiewskiego za wykonanie kompletnego nawodnienia płyty stadionu im, Kazimierza Górskiego, inwestycja ta znacząco poprawiła jakość płyty głównej oraz daje możliwość do rozgrywania na ładnej płycie meczy ligowych naszym młodym zawodnikom. Ponadto z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim sponsorom którzy wspierają nasz klub. Pełna lista sponsorów zostanie podana w najnowszym wydaniu informatora Kowalskiego.

Ze sportowym pozdrowieniem Grzegorz Szefler.