Autor:

Jez Jurek

Utworzono:

21.06.2015

Cudowną niedzielę zafundowali swoim sympatykom piłkarze Sadownika Waganiec. W ostatnim meczu sezonu, w spotkaniu na szczycie nasz zespół pokonał Łokietka Brześć Kujawski 3:0 (2:0) i tym samym zapewnił sobie nie tylko awans do czwartej ligi, ale również mistrzostwo! Dwie bramki w tym spotkaniu strzelił niezawodny Konrad Kaźmierczak, który tym samym został królem strzelców piątejligi. Jedną bramkę dorzucił Rafał Langowski i podopieczni Jacka Zawidzkiego mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz przyciągnął na trybuny kilkaset osób. Trybuny stadionu w Zbrachlinie zostały wypełnione praktycznie do ostatniego miejsca. Na spotkanie przyjechała duża grupa kibiców z Brześcia Kujawskiego. Fani jednej i drugiej drużyny głośnym dopingiem wspierali swoich zawodników. Mecz stał na dobrym poziomie. Już w 5. minucie podopieczni Jacka Zawidzkiego mogli wyjść na prowadzenie, ale sytuacji "sam na sam" z bramkarzem Łokietka nie wykorzystał Rafał Langowski. Kilka minut później dobrą sytuację na otwarcie wyniku miał Łokietek, ale w ostatniej chwili Soufiane Chibane piłkę zabrał Łukasz Lewandowski i skończyło się na strachu. W 13. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Dróbkowski a piłkę głową do bramki skierował Konrad Kaźmierczak. Sadownik mógł szybko podwyższyć prowadzenie, ale dwukrotnie szczęścia nie miał nasz kapitan Krzysztof Dróbkowski. W 18. minucie w dogodnej sytuacji skierował piłkę nad poprzeczką, a chwilę później po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka zatrzymała się już na samejpoprzeczce. W 32. minucie Sadownik prowadził już 2:0. Ładnym wolejem popisał się Rafał Langowski, piłka wpadła pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Wypyszewskiego i piłkarze z Wagańca byli już o krok od czwartej ligi.

Na drugą połowę obie ekipy wyszły bez zmian. Już trzy minuty po wznowieniu gry przez sędziego Sadownik prowadził 3:0. Kolejną bramkę w tym meczu strzelił Konrad Kaźmierczak. Było to 25. trafienie naszego napastnika w sezonie. Po meczu okazało się, że dzięki tej bramce "Kaziu" został królem strzelców piątej ligi. Do końca spotkania gra nieco się wyrównała. Groźne akcje stwarzali sobie goście, ale dwukrotnie strzały Skoniecznego i raz Szymczaka oraz Kostuniaka mijały bramkę Tomasza Junatowskiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i Sadownik mógł cieszyć się zarówno z mistrzostwa jak i awansu do czwartej ligi.

Po meczu piłkarze Sadownika wraz z kibicami świętowali awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Teraz nasi zawodnicy udają się na dwutygodniowy odpoczynek, a już 7 lipca wznowią przygotowania do nowego sezonu.

Skład: Tomasz Junatowski - Kamil Junatowski, Marcin Skonieczny (70. Marian Komorowski), Łukasz Lewandowski, Krzysztof Kijewski, Arkadiusz Olkowski, Rafał Langowski, Paweł Kujawa, Krzysztof Dróbkowski (83. Daniel Pawlos), Jarosław Purcelewski (85. Przemysław Koc), Konrad Kaźmierczak (79. Mateusz Brzeczkowski).